dietetyka

W naszej ofercie mamy również współpracę dietetyczną z zawodowym dietetykiem – absolwentem uczelni medycznej. Zadba on o to, aby realizacja Twoich celów, czy to sylwetkowych, czy też zdrowotnych, przebiegała w odpowiednim tempie i z uśmiechem przy posiłkach.

Jak wygląda współpraca z naszym dietetykiem?

Gdy już zdecydujesz się na współprace z naszym dietetykiem umówi się on z Tobą na pierwszą wizytę. Jest to długa rozmowa wraz z przeprowadzeniem analizy składu ciała.

Pamiętaj, aby zarezerwować sobie około 80 minut na taką rozmowę – nasz dietetyk musi się z Tobą dobrze poznać, aby móc w jak najbardziej spersonalizowany dobrać odpowiedni sposób współpracy.

Podczas pierwszej wizyty każa osoba ma wykonywaną analizę składu ciała (metodą bioimpedancji elektrycznej). Analiza stanowi wiarygodny, nieinwazyjny, bezpieczny i skuteczny sposób badania składu ciała zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Pomiar wykonywany jest przy wykorzystaniu wysokiej klasy analizatora firmy InBody. Analiza składu ciała pozwala na określenie zawartości tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy ciała, zawartości wody metabolicznej oraz zapotrzebowania energetycznego. Urządzenie wykonuje również szczegółową segmentową analizę tkanki beztłuszczowej oraz tłuszczowej. Badanie określa również z dużą dokładnością podstawową przemianę materii, co umożliwia ustalenie dokładnej kaloryczności diety.

Następnie nasz dietetyk przeprowadzi z Tobą bardzo dokładny wywiad żywieniowy, podczas którego omówione zostaną:

 • Najczęściej wybierane przez Ciebie przez produkty spożywcze
 • Nawyki i preferencje żywieniowe
 • Sposób przygotowywania przez Ciebie posiłków
 • Alergie i nietolerancje pokarmowe
 • Styl życia
 • Przyzwyczajenia
 • Ewentualne dolegliwości zdrowotne
 • Jakość snu
 • Rodzaj pracy
 • Rodzaj oraz intensywność aktywności fizycznej
 • Pod koniec przechodzimy do wspólnego ustalania Twoich celów oraz rodzaju współpracy.

Ustalamy cel, jaki chcesz osiągnąć. Celem może być np. rozmiar ubrań, określona masa ciała czy też pozbycie się określonych dolegliwości zdrowotnych, mogących być leczonych dietoterapią. 

Ustalamy też rodzaj współpracy, zależnie Twoich od preferencji (oraz sugestii dietetyka) możemy zaproponować Ci współpracę w postaci stosowania jadłospisu, który będziesz powtarzać przez okres między wizytami u nas. Jednak, gdy uznasz, że nie lubisz sztywnych schematów, nasz dietetyk przygotuje dla Ciebie indywidualny plan współpracy – może on polegać np. na stopniowej zmianie twoich nawyków żywieniowych lub propozycji jadłospisu, który będzie tylko schematem, w który będziesz mogła/mógł wplatać posiłki.

W przypadku osób cierpiących na choroby przewlekłe oraz osoby po 30 r.ż zalecane jest, aby przyniosły na wstępną konsultację najnowsze badania (np. morfologię, profil lipidowy – cholesterol całkowity, HDL, LDL, TSH, glukozę na czczo itp.). Wyniki tych badań pomogą uwzględnić ewentualne przeciwwskazania lub specjalne zalecenia lekarskie.