dietetyk szczecin
dietetyk szczecin

W naszym studio skorzystać możesz również z usług dyplomowanego dietetyka. Zadba on o to, aby realizacja Twoich celów, czy to sylwetkowych, czy też zdrowotnych, przebiegała w odpowiednim tempie i z uśmiechem przy posiłkach. Dietetyk Szczecin – gabinet na obrzeżach centrum miasta.

W czym może Ci pomóc dietetyk?

Nasz dietetyk układa jadłospisy i diety pod jednostki chorobowe, m.in.:

 • dieta dla sportowców
 • dieta w nadwadze i otyłości
 • dieta w alergiach i nietolerancjach pokarmowych
 • dieta w insulinooporności
 • dieta w cukrzycy typu I i cukrzycy typu II
 • dieta przy niedowadze
 • dieta w chorobach jelit
 • dieta dla dzieci z nadwagą
 • dieta w stłuszczeniu wątroby i chorobach zespołu metabolicznego (nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów).

Dietetyk Szczecin w naszym Studiu dołoży wszelkich starań, żeby diety były jak najlepiej dopasowane do stylu życia i preferencji pacjenta, a dania szybkie w przygotowaniu z ogólnie dostępnych produktów. Przygotowywane jadłospisy są łatwe do wdrożenia, a jednocześnie maksymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Osoby, które nie chcą mieć konkretnie rozpisanych posiłków, mogą wybrać współprace opartą o zalecenia dietetyczne, bez ścisłego jadłospisu.

dobry dietetyk szczecin

Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

Gdy już zdecydujesz się na współpracę z dietetykiem, umówi się on z Tobą na pierwszą wizytę. Jest to długa rozmowa wraz z przeprowadzeniem analizy składu ciała.

Pamiętaj, aby zarezerwować sobie około 80 minut na taką rozmowę – dietetyk musi się z Tobą dobrze poznać, aby móc w jak najbardziej spersonalizowany dobrać odpowiedni sposób współpracy.

Podczas pierwszej wizyty każda osoba ma wykonywaną analizę składu ciała (metodą bioimpedancji elektrycznej). Analiza stanowi wiarygodny, nieinwazyjny, bezpieczny i skuteczny sposób badania składu ciała, zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Pomiar wykonywany jest przy wykorzystaniu wysokiej klasy analizatora firmy InBody. Analiza składu ciała pozwala na określenie zawartości tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy ciała, zawartości wody metabolicznej oraz zapotrzebowania energetycznego. Urządzenie wykonuje również szczegółową segmentową analizę tkanki beztłuszczowej oraz tłuszczowej. Badanie określa również z dużą dokładnością podstawową przemianę materii, co umożliwia ustalenie dokładnej, bezpiecznej kaloryczności diety.

dietetyk szczecin

Następnie dietetyk przeprowadzi z Tobą bardzo dokładny wywiad żywieniowy, podczas którego omówione zostaną:

 • Najczęściej wybierane przez Ciebie przez produkty spożywcze
 • Nawyki i preferencje żywieniowe
 • Sposób przygotowywania przez Ciebie posiłków
 • Alergie i nietolerancje pokarmowe
 • Styl życia
 • Przyzwyczajenia
 • Ewentualne dolegliwości zdrowotne
 • Jakość snu
 • Rodzaj pracy
 • Rodzaj oraz intensywność aktywności fizycznej

Pod koniec rozmowy ustalone zostaną Twoje cele. Celem może być np. rozmiar ubrań, określona masa ciała czy też pozbycie się określonych dolegliwości zdrowotnych, mogących być leczonych dietoterapią. 

Ustalony zostanie także rodzaj współpracy, zależnie Twoich od preferencji i możliwości możemy zaproponować Ci współpracę w postaci stosowania jadłospisu, który będziesz powtarzać przez okres między wizytami u nas. Jednak, gdy uznasz, że nie lubisz sztywnych schematów, nasz dietetyk przygotuje dla Ciebie indywidualny plan współpracy – może on polegać np. na stopniowej zmianie twoich nawyków żywieniowych lub propozycji jadłospisu, który będzie tylko schematem, w który będziesz mogła/mógł wplatać posiłki.

dobry dietetyk szczecin

Jak wygląda indywidualny plan odżywiania skonstruowany przez dietetyka?

Dietetyk po wizycie w gabinecie oraz zapoznaniu się z preferencjami żywieniowymi i wynikami badań przygotuje indywidualny plan odżywiania, który zawiera:

 • indywidualne zalecenia dotyczące dobowego spożycia płynów, dodatkowej aktywności fizycznej oraz ewentualnej suplementacji.
 • tygodniowy skrót wszystkich posiłków tygodniowych w raz z optymalnymi godzinami ich spożycia
 • dokładną rozpiskę poszczególnych dni w raz z czytelnymi przepisami, które uwzględniają czas przygotowania potraw oraz gramaturę i miary domowe poszczególnych produktów
 • listę zakupów, w której zawarte są wszystkie produkty potrzebne do przygotowania jadłospisu 
dietetyk szczecin

Dietetyk Szczecin – dalsza współpraca

Po pierwszej wizycie ustalisz wraz z dietetykiem indywidualny tryb pracy nad Twoim stylem odżywiania. Najczęściej współpraca polega na comiesięcznych kontrolach dietetycznych w naszym Studio Inspirowani Ruchem przy ul. Gorkiego 29a w Szczecinie.

Jak wygląda wizyta kontrolna?

Podczas wizyty kontrolnej dietetyk przeprowadzi badanie składu ciała metodą bioimpedancjii elektrycznej oraz dokonana szeregu niezbędnych pomiarów antropometrycznych. Przeprowadzone badania i pomiary pozwolą w wiarygodny sposób ocenić efektywność wprowadzonych zmian oraz będą dobrym wyznacznikiem do wprowadzenia ewentualnych korekt w jadłospisie.

Przy każdej wizycie kontrolnej u naszego dietetyka zapisujemy kolejne wyniki analiz składu ciała i wprowadzimy dane do naszego systemu, z którego otrzymasz wydruk. Monitorowanie w ten sposób wyników jest dodatkową motywacją do sumiennego przestrzegania zaleceń naszego dietetyka, a także pozwala na obiektywny wgląd w historię zmian Twojego ciała.

Podczas wizyty kontrolnej nasz dietetyk Szczecin przeprowadzi również wyczerpującą rozmowę na temat dotychczasowego jadłospisu. Jeśli któreś z posiłków zawartych w jadłospisie nie przypadną Ci do gustu, zostaną one zamienione zgodnie z Twoimi sugestiami. Rozmowa podczas wizyty kontrolnej to także okazja do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami na temat diety, co pozwoli na jej modyfikację, tak, aby była jeszcze lepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

W razie potrzeby, po wizycie kontrolnej otrzymasz zmodyfikowany plan żywieniowy, który uwzględniać będzie Twoje preferencje. Zawierać on będzie też zmiany, które zagwarantują stały progres w drodze do osiągnięcia założonego celu. Po wizycie kontrolnej, przygotowany może zostać zupełnie nowy jadłospis, co pozwoli uniknąć znudzenia dietą.

Dietetyk Szczecin – Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Zabierz ze sobą ostatnie wyniki badań laboratoryjnych

Dieta, która ma nie tylko odchudzać, lecz także korzystnie wpływać na zdrowie, powinna być dostosowana do stanu fizjologicznego pacjenta.

Dieta często prowadzona jest, aby zredukować masę ciała, lecz nie jest to jedyny cel zmiany nawyków żywieniowych. Dietetyk musi też kontrolować stan zdrowia swojego podopiecznego. Aby celnie zlokalizować problem, często niezbędne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, które umożliwią specjaliście dobranie stosownej terapii żywieniowej. Dlatego jeśli posiadasz jakiekolwiek wyniki laboratoryjne nie starsze niż rok, zabierz je ze sobą. 

Przygotuj sobie do 80 minut na pierwszą wizytę

Podczas pierwszej wizyty dietetyk będzie chciał Cię jak najlepiej poznać pod względem nawyków żywieniowych oraz stylu życia. Bardzo często ta rozmowa może potrwać dość długo – zapewnij sobie odpowiednią ilość czasu.

Na 2 godziny przed przybyciem należy powstrzymać się od jedzenia, na godzinę – od picia.

Podczas pierwszej wizyty zostaniesz poddany badaniu składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Aby badanie było jak najbardziej wiarygodne należy na 2 godziny przed przybyciem powstrzymać się od jedzenia, na godzinę – od picia. Jeśli jednak zdarzy Ci się przez przypadek zjeść coś przed wizytą – poinformuj o tym naszego dietetyka.

Przygotuj dzienniczek żywieniowy z ostatnich 3 dni

Dzienniczek żywieniowy polega na zapisywaniu wszystkich spożytych pokarmów oraz wypijanych płynów, z możliwie jak najdokładniejszym oszacowaniem ilości produktów w gramach. Pozwoli to naszemu dietetykowi poznać Twoje nawyki żywieniowe i oszacować ilość przyjmowanych przez Ciebie kalorii. Dzienniczek żywieniowy możesz pobrać tutaj (edytowalny PDF – możesz go edytować w przeglądarce i wydrukować lub edytować w programie Acrobat, zapisać i wysłać w formie cyfrowej).