Szkolenie „Pierwsza Pomoc Małemu” stworzone zostało dla rodziców, opiekunów dzieci i wszystkich innych osób, które chcą wiedzieć jak nieść pomoc najmłodszym. Pozwala czuć się spokojnie, dając pewność, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych.

kurs pierwszej pomocy dla rodzicówZajęcia prowadzi Paweł Cierlecki – ratownik medyczny, który doświadczenie zdobywał zarówno w karetce pogotowia, jak i w Klinice Neonatologii PUM oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Dla Dzieci SPSK1 w Szczecinie. Na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym prowadzi również zajęcia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla przyszłych lekarzy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak postępować w przypadku sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia dzieci, takich jak zachłyśnięcie, zadławienie, bezdech, urazy, oparzenia, drgawki, duszności, zatrucie i wiele innych. Zajęcia odbywają się w małych grupach (maksymalnie 5 osób), co pozwala na kompleksowe zapoznanie się z tematyką i zrozumienie przedstawianych zagadnień. Podczas szkolenia do dyspozycji wszystkich uczestników będą także wysokiej klasy fantomy i akcesoria szkoleniowe, które ułatwią utrwalenie wiedzy i pozwolą nabyć poczucie pewności siebie w podstawowych czynnościach ratowniczych.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak postępować w przypadku sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia dzieci, takich jak zachłyśnięcie, zadławienie, bezdech, urazy, oparzenia, drgawki, duszności, zatrucie i wiele innych. Zajęcia odbywają się w małych grupach (maksymalnie 8 osób), co pozwala na kompleksowe zapoznanie się z tematyką i zrozumienie przedstawianych zagadnień. Podczas szkolenia do dyspozycji wszystkich uczestników będą także wysokiej klasy fantomy i akcesoria szkoleniowe, które ułatwią utrwalenie wiedzy i pozwolą nabyć poczucie pewności siebie w podstawowych czynnościach ratowniczych.

Program szkolenia:
1. Zasady powiadamiania służb ratowniczych
2. Działanie systemu ratownictwa medycznego, kiedy wezwać pogotowie?
3. Apteczka pierwszej pomocy – dla Twojego dziecka
4. Noworodek, niemowlak, dziecko to nie mały dorosły. Dlaczego?
5. Zastosowanie AED
6. Resuscytacja krążeniowo oddechowa małego poszkodowanego
7. Monitor oddechu
8. Sytuacje szczególne:

 • Zachłyśniecie
 • Zadławienie
 • Bezdech
 • Bezdech Afektywny
 • Urazy, oparzenia
 • Napad drgawek
 • Astma oskrzelowa
 • Cukrzyca
 • Zatrucia
 • Wstrząs
 • Zadławienie

9. Podsumowanie, pytania, dyskusja

Szkolenie trwa 2-3 godziny zegarowe. Udział w szkoleniu potwierdzony jest imiennym certyfikatem. Koszt szkolenia to 90zł. Szkolenie odbywa się w naszym Studio przy ul. Gorkiego 29A.

Aktualnie zbieramy zapisy na jesienne edycje szkolenia. Aby zagwarantować sobie miejsce na szkoleniu, wypełnij poniższy formularz. W momencie ustalenia nowych terminów szkoleń skontaktujemy się z Tobą, co da Ci pierwszeństwo zapisu. Terminy ustalać będziemy uwzględniając sugestie z formularza.

Formularz zapisu na szkolenie