COVID-19 to choroba, która może odcisnąć istotne piętno na zdrowiu na długi czas. Obecnie dostępna wiedza naukowa, że leczenie zakażenia SARS-CoV-2 nie kończy się w momencie pozbycia się wirusa z organizmu. Szereg zmian, do których może prowadzić ta choroba, jest na tyle duży, że powrót do pełnego zdrowia może zająć jeszcze wiele tygodni po chorobie. W naszym Studio pomagamy wrócić do kondycji sprzed choroby.

Rehabilitacja po COVID-19 równie istotna jak leczenie

Jednym z najczęściej występujących długotrwałych objawów COVID-19 jest istotny spadek sprawności fizycznej. Osoby po przebytym zakażeniu koronawirusem skarżą się na zmęczenie nawet przy podstawowych czynnościach życia codziennego. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość ozdrowieńców zmagających się z powikłaniami po COVID-19, zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy pomogą wrócić do formy.

Szybko i efektownie wróć do sprawności

Łącząc wiedze kliniczną posiadaną jako fizjoterapeuci z doświadczeniem trenerskim, możemy zaoferować Państwu kompleksowy i wysoce efektywny program przywracania kondycji fizycznej. Posiadamy szkolenia z ćwiczeń oddechowych, dzięki czemu wiemy, jak efektywnie pracować z tym układem. Ponadto, ukończyliśmy szkolenie z rehabilitacji po COVID-19. Śledzimy także najnowsze doniesienia naukowe na temat skutków zakażenia SARS-Cov-2, dzięki czemu proponujemy najbardziej kompleksowe rozwiązania zgodne z aktualnym stanem wiedzy na temat tej choroby.

rehabilitacja po covid

Rehabilitacja pocovidowa obejmuje pracę z wieloma układami w ciele człowieka. Przywracanie funkcji układu oddechowego to tylko niewielka część działań, jakie trzeba podjąć, aby wrócić do sprawności po tej chorobie. Dlatego pracując z osobami po zakażeniu koronawirusem pracujemy wieloaspektowo, proponując trening kompleksowo ułatwiający powrót do optymalnej formy fizycznej.

Bezpieczeństwo i efektywność

Pracę z osobami po COVID-19 zawsze rozpoczynamy od szeregu specjalnych testów. Są one dobierane są indywidualnie wobec zgłaszanych dolegliwości, przebiegu choroby oraz potrzeb funkcjonalnych. Przeprowadzamy też specjalistyczne pomiary, ułatwiające ocenę aktualnego stanu wydolności fizycznej oraz umożliwiające ich monitoring w przyszłości.

Rehabilitacja po COVID-19 często wymaga zaangażowania specjalistów różnych dyscyplin medycznych. Podczas pracy z osobami po zakażeniu koronawirusem zwracamy szczególną uwagę na wszelkie objawy, które mogą sugerować wizytę u specjalisty. Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego w takich sytuacjach od razu prosimy o skonsultowanie się z lekarzem odpowiedniej specjalizacji. Tylko kompleksowa praca, wymagająca czasem zaangażowania wielu specjalistów, pozwala na efektywny powrót do sprawności po przebytej chorobie.

Jeśli przebyli Państwo COVID-19 i szukają pomocy, która pozwoli wrócić do pełnej sprawności fizycznej, zapraszamy do kontaktu. Pierwsza konsultacja w naszym Studio jest zawsze bezpłatna i niezobowiązująca. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonu 664 591 666. Pozostałe dane kontaktowe oraz informacje, jak trafić do naszego studia, znajdują się w zakładce Kontakt.