szkolenia dla firm szczecin

Świadomość funkcjonowania własnego ciała to klucz do cieszenia się pełną sprawnością i zdrowiem. Nasze szkolenia dla firm i grup zorganizowanych w przystępny sposób łączą teorię z praktyką. Zrozumiale przedstawiamy podstawy anatomii, biomechaniki oraz fizjologii ludzkiego ciała, budując świadomość własnego ciała. Dzięki przełożeniu zasad działania i morfologii organizmu na życie codzienne, w zrozumiały sposób pokazujemy, jak korzystać ze swojego ciała w efektywny, bezpieczny sposób.
Głównym założeniem naszych warsztatów jest przekazanie praktycznych treści, do wdrożenia od zaraz bez przeprowadzania życiowych rewolucji. Takie podejście sprawia, że nasze szkolenia cechują się wysoką efektywnością profilaktyczną.

szkolenie z ergonomii

Praktyczne szkolenia z fizjoterapeutami

Nasze szkolenia nie tylko poruszają temat ruchu, ale też wskazują na holistyczne funkcjonowanie organizmu i wzajemne oddziaływanie poszczególnych układów, organów. Tłumaczymy, jak niepoprawne wzorce ruchowe mogą przekładać się na problemy ze strony układu pokarmowego, stany psychiczne czy też sprawność oddychania. Wskazujemy, jak efektywnie oddziaływać na wszelkie płaszczyzny ciała pracą na układzie mięśniowo-powięziowym. Uwzględniając możliwości i środowisko życia danej grupy odbiorców, dostosowujemy treści pod kątem maksymalnej praktyki. Używamy też licznych pomocy, jak modele anatomiczne czy specjalistyczne animacje, aby jak najbardziej ułatwić zrozumienie zasad działania ciała człowieka.

szkolenia dla firm

Szkolenia ergonomiczne i warsztaty profilaktyczne

Każde nasze szkolenie jest profilowane pod grupę docelową, przez co przedstawiamy najistotniejsze z punktu widzenia słuchaczy informacje. Jednym z częstszych tematów są szkolenia dla firm z ergonomii. Pokazujemy, jak sprawić, by charakter pracy nie wpływał negatywnie na stan zdrowia pracowników, co przekłada się korzystnie na ilość branych L4. Uświadamiamy, że ergonomia to coś więcej niż poprawne ustawienie biurka i krzesła. Na szkoleniach dla sportowców, osoby aktywne dowiadują się jak trenować bezpiecznie, zapobiegać kontuzjom, efektywnie regenerować się oraz leczyć mikrourazy. Z kolei seniorom tłumaczymy, jak cieszyć się bezbolesnym funkcjonowaniem bez względu na wiek.

szkolenia z fizjoterapeutami

Programy profilaktyczne i szkolenia dla firm w Szczecinie i całej Polsce

Tworzymy także kompleksowe programy profilaktyczne dla pracodawców. Współpraca z nami pozwala zwiększyć świadomość pracowników w zakresie dbania  o własny organizm. W perspektywie długoterminowej przekłada się to na zmniejszoną ilość zwolnień chorobowych oraz zwiększoną efektywność pracy. Szkolenia prozdrowotne podnoszą też morale pracowników wskazując na ich wysoką wartość dla firmy.
Choć nasza główna siedziba znajduje się w Szczecinie, to nasze szkolenia prowadzimy w całej Polsce. Jesteśmy w pełni mobilni, również w zakresie sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia szkoleń.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą szkoleń z fizjoterapeutami? Skontaktuj się z nami pod nr 664 591 666 lub napisz maila na kontakt (małpa) inspirowaniruchem.pl aby dowiedzieć się, co możemy Ci zaproponować.