szkolenia

Świadomość funkcjonowania własnego ciała to klucz do cieszenia się pełną sprawnością i zdrowiem. Nasze szkolenia dla firm i grup zorganizowanych w przystępny sposób łączą teorię z praktyką. Zrozumiale przedstawiamy podstawy anatomii, biomechaniki oraz fizjologii ludzkiego ciała, budując świadomość własnego ciała. Dzięki przełożeniu zasad działania i morfologii organizmu na życie codzienne, w zrozumiały sposób pokazujemy, jak korzystać ze swojego ciała w efektywny, bezpieczny sposób.

Praktyczne szkolenia z fizjoterapeutami

Nasze szkolenia nie tylko poruszają temat ruchu, ale też wskazują na holistyczne funkcjonowanie organizmu i wzajemne oddziaływanie poszczególnych układów, organów. Tłumaczymy, jak niepoprawne wzorce ruchowe mogą przekładać się na problemy ze strony układu pokarmowego, stany psychiczne czy też sprawność oddychania. Wskazujemy, jak efektywnie oddziaływać na wszelkie płaszczyzny ciała pracą na układzie mięśniowo-powięziowym. Uwzględniając możliwości i środowisko życia danej grupy odbiorców, dostosowujemy treści pod kątem maksymalnej praktyki.

szkolenia dla firm

Każde nasze szkolenie jest profilowane pod grupę docelową, przez co przedstawiamy najistotniejsze z punktu widzenia słuchaczy informacje. Szkolenia ergonomia pracy to zakres tematyczny, który szczególnie interesuje przedstawicieli biznesu. Pokazujemy, jak sprawić, by charakter pracy nie wpływał negatywnie na stan zdrowia pracowników, co przekłada się korzystne na ilość L4. Uświadamiamy, że ergonomia to coś więcej niż poprawne ustawienie biurka i krzesła (a nawet wyjaśniamy, dlaczego schematy ustawiania siedzenia i monitora tak naprawdę mają niewiele wspólnego ze zdrowiem).

Sportowcy i osoby aktywne dowiadują się jak trenować bezpiecznie, zapobiegać kontuzjom, efektywnie regenerować się oraz leczyć mikrourazy. Z kolei seniorom tłumaczymy, jak cieszyć się bezbolesnym funkcjonowaniem bez względu na wiek. Mamy też w ofercie szkolenia z pierwszej pomocy dzieciom prowadzone przez doświadczonego ratownika medycznego.

Programy profilaktyczne i szkolenia dla firm

Tworzymy także kompleksowe oferty profilaktyczne dla pracodawców. Współpraca z nami pozwala zwiększyć świadomość pracowników w zakresie dbania  o własny organizm. W perspektywie długoterminowej przekłada się to na zmniejszoną ilość zwolnień chorobowych oraz zwiększoną efektywność pracy. Szkolenia prozdrowotne podnoszą też morale pracowników wskazując na ich wysoką wartość dla firmy.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą szkoleń z fizjoterapeutami? Skontaktuj się z nami pod nr 664 591 666 lub napisz maila na kontakt (małpa) inspirowaniruchem.pl aby dowiedzieć się, co możemy Ci zaproponować.